Szczegóły aktualności
O tym czy możliwe jest zachowanie funkcji korytarza ekologicznego dla terenu inwestycji można przekonać się patrząc na zdjęcie z lotu ptaka. A o tym jak wygląda teren wokół inwestycji z pozostałych zdjęć. Jedno i drugie pozostawiamy bez komentarza.
Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej: http://www.aerofoto-kaczmarczyk.com
Poniższe zdjęcia zostały natomiast zrobione dwa dni temu, czyli 6 stycznia 2014 r. w Święto Trzech Króli, w miejscu gdzie parkują osoby pracujące na budowie (po dachu inwestycji chodziły tego dnia jakieś osoby i prawdopodobnie pracowały - hałas uderzeń roznosił się bowiem po okolicy):
P.S. Chociaż może mały komentarz jest jednak niezbędny. Przypomnijmy, że teren ten jest terenem otuliny parku krajobrazowego, czyli obszarem chronionym na podstawie ustawy o ochronie przyrody, strefą ochrony korytarzy ekologicznych łączących Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka z doliną rzeki Głównej. W planie ochrony wyznaczone dla tego terenu m.in. następujące zalecenia:
- dążyć do zachowania rolniczego lub rolniczo-leśnego charakteru terenów strefy,
- pozostawiać obszary otwartych i niezabudowanych krajobrazów rolniczych i panoram widokowych,
- nie zmieniać w sposób trwały konfiguracji terenu,
- odsunąć grodzenie zabudowań na nowo wyznaczanych działkach budowlanych na odległości minimum 10 m od linii lasu a linię zabudowy należy wyznaczyć w odległości minimum 50 m od linii lasu,
- określić charakter zabudowy na tych obszarach, który da gwarancję zharmonizowania się budynków z otaczającą przyrodą i krajobrazem i a jednocześnie będzie nawiązywać do tradycyjnego budownictwa wielkopolskiego. Wskazanym byłoby, aby na nowo przeznaczonych pod zabudowę obszarach opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego poprzedzone było wykonaniem studium krajobrazu,
- preferować rozwój usług turystycznych.
Udaje się prawda? Na zdjęciu z lotu ptaka możemy przekonać się zatem jak wyglądało tradycyjne budownictwo wielkopolskie. (sic!)